Skip to main content

MUSTICO® TICK-OFF

Spray do bezpiecznego usuwania kleszczy

Mustico Tick-Off jest nietoksycznym preparatem do usuwania kleszczy w bezpieczny i skuteczny sposób. Kleszcz usuwany metodą tradycyjną, często ulega uszkodzeniu a podrażniony może „wydzielić” nagromadzone płyny do organizmu żywiciela i tym samym zarazić go chorobami zakaźnymi.

Preparat Mustico Tick-Off  zamraża kleszcza natychmiast, powodując wycofanie aparatu gębowego z ciała żywiciela, minimalizując ryzyko przeniesienia chorób zakaźnych.

Przed usunięciem, kleszcz mógł już wprowadzić ślinę z chorobotwórczymi drobnoustrojami, dlatego należy obserwować miejsce po wbiciu kleszcza. W momencie pojawienia się znamion skórnych (np. rumień), czy innych niepokojących objawów chorobowych należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem.

CECHY

  • wyrób medyczny klasy I
  • nietoksyczny
  • umożliwia bezbolesne i bezpieczne usuwanie kleszczy
  • zamraża kleszcza natychmiast, ograniczając ryzyko boreliozy
  • dla dzieci od 3 roku życia
  • opakowanie zawiera spray (8 ml) i pęsetę do usuwania  kleszczy

SPOSÓB UŻYCIA

1.Wycelować końcówkę rurki dozującej umieszczonej u góry pojemnika w część głowową kleszcza wbitą w skórę nosiciela.

2. Spryskać, aż strumień się zatrzyma. Do skutecznego zabicia kleszcza niezbędne jest od 1 do 3 rozpyleń. Nie należy przekraczać 3 rozpyleń na miejsce.

3. Rozpylona ilość środka natychmiast zamraża kleszcza i powoduje wycofanie narządu gębowego. Chwycić kleszcza za pomocą pęsety. Lekko poruszyć na boki i usunąć.

4. Zdezynfekować miejsce po usunięciu kleszcza.

5. Pęsetę po wykonanym zabiegu należy zdezynfekować.