Skip to main content

Dlaczego nie lubimy komarów i meszek?

Dlaczego komary tak lubią (dręczyć) ludzi?

Komary to zmora większości z nas. Uaktywniają się wiosną i nie dają nam spokoju do jesieni. Kto nie zna denerwującego i irytującego bzyczenia nad uchem, gdy próbujemy zasnąć przy otwartym oknie?

Czy wiesz, że nie każdy jest równie apetycznym kąskiem dla komarów? Dla nich niemal każdy człowiek ma inny zapach. Udowodnili to naukowcy z Uniwersytetu Wageningen, którzy przeprowadzili eksperyment wykazujący, że osoby, które mają pewien typ genu przyciągają komary zdecydowanie szybciej niż inne.
Jednak te nieznośne owady przyciągamy do siebie nie tylko zapachem, chociaż to najsilniejszy bodziec, który na nie działa. Zwabiają je także bakterie zamieszkujące skórę, wysoka temperatura ciała, kolor ubrania, a nawet…. piwo!

WALKA Z KOMARAMI? JEST DO WYGRANIA!

Ugryzienie komara pozostawia na skórze zaczerwienienie i obrzęk, którym zazwyczaj towarzyszy swędzenie. Te objawy zwykle znikają po kilku dniach. Jeśli jednak ukłucie wywołało bąble, pokrzywkę czy gorączkę należy udać się do lekarza. Może to świadczyć o uczuleniu na jad komara lub o powstałym zakażeniu.

NATURALNIE, ŻE CITRIODIOL®

Skutecznym i naturalnym środkiem do odstraszania komarów jest Citriodiol®. To innowacyjny środek odstraszający w 100% pochodzenia naturalnego. Jest  wysoce skuteczny na komary, kleszcze, meszki i inne owady. Skuteczność Citriodiolu jest porównywalna z DEET. Dodatkowo, charakteryzuje go bardzo niska absorpcja transdermalna.
Jego innowacyjny skład oparty jest wyłącznie na naturalnych składnikach. Zawiera olej z Eukaliptusa cytrynowego, uwodniony, cyklizowany Citriodiol.  Dzięki swoim właściwościom, Mustico zapewnia skuteczną ochronę przed komarami i meszkami.

CECHY PREPARATU MUSTICO

  • unikalna formuła o wysokiej skuteczności działania (odstrasza komary do 6h),
  • skuteczność potwierdzona badaniami,
  • do stosowania w pomieszczeniach i na zewnątrz,
  • może być stosowany przez dzieci od 2 roku życia,
  • opakowanie: 100 ml.